Çocuğum Et Yemiyor

Çocuğum et Yemiyor Ne Yapabilirim?

Bebeğim et yemiyor, çocuğum et yemiyor protein almıyor diye üzülüyor olabilirsiniz,
iştahsız yemek seçen çocuklara yemek yedirmenin kolay yollarını arıyor olabilirsiniz,
et yemeyen çocuğa ne yedirmeli, kırmızı et yemiyor ne yapmalı,
yemek yemeyen çocuğa nasıl davranılmalı,
çocuğum yemiyor ne yapmalıyım diye düşünüyor olabilirsiniz,

Çocuğunuz et yemeyi hiç kabul etmiyor ve bu süreç sizin için zorlayıcı bir hal almış olabilir. Yemek yedirmek için çocuğunuzun etrafında dolaşıyor ve hatta onu yemek yemesi için zorluyor olabilirsiniz. Bu durum sizi daha gerginleştirirken aynı zamanda çocuğunuzun da daha gergin mutsuz olmasına sebep olabilir. Çocuğunuzu o istemediği halde et veya etli yemekleri yemeye zorlamak kendini kötü hissetmesine ve onun gelişimini olumsuz etkilemenize sebep olabilir.

Çocuğunuzun et yememesi hakkında endişelenmekte ve bu konuyu araştırmakta son derece haklısınız, çünkü insan vücudunun yapı taşı diyebileceğimiz proteinler, hücrelerin büyümesi ve gelişmesinde, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde, metabolizmanın çalışmasında, kas, kemik ve kan hücrelerinin oluşmasında da büyük öneme sahiptir.

Çocuklarda Protein Eksikliği (Yetersizliği)

Protein yetersizliği durumunda büyüme durur, vücut ağırlığı azalmaya başlar, vücut direnci azaldığından hastalıklara yakalanma ihtimali artar, hastalıklar daha uzun ve ağır seyreder.

Yetişkinler bitkisel ve düşük kaliteli proteinlerle ihtiyaçlarını karşılayabilirler fakat çocuklar için mutlaka yüksek kaliteli hayvansal protein gereklidir. Özellikle 0-5 yaş aralığında çocuklarda beyin gelişiminin %90’ı tamamlandığı için bu dönemdeki enerji ve protein yetersizliği zeka gelişimini de olumsuz etkiler, proteinler kan hücreleri yapımında da aktif olduğundan, protein yetersizliği kansızlığa da yol açabilir.

Şimdi sizinle “çocuğum et yemiyor diyenlere 6 öneri” veya “çocuklara et yedirmek için 7 yöntem” gibi bir yazıyı paylaşmayacağız ama çocuğunuza et yedirmenin, kaliteli protein ve kolajen sağlamanın yenilikçi, kolay ve eğlenceli bir yolu olduğundan bahsedeceğiz!

Et yemekte zorlanan çocuklar için bildiğimiz paça çorbasını çıtır çıtır cipse çevirdik. Doğal sebze ve meyvelerle lezzetlendirip çocuklar için eğlenceli ve keyifli hale getirdik!
PACHA Cips çocuklarınızın keyifle tüketeceği %100 doğal kaliteli protein ve kolajen cipsi.

PACHA Cipsi çocuklar çıtır çıtır yemekten hoşlanıyorlar fakat yine de alternatif yaratmak isterseniz çorbalarının içine kırabilir, yoğurtla birlikte verebilirsiniz. @pachacips instagram hesabımızda yer alan lezzetli tarifleri de deneyebilirsiniz.

PACHA Cips hakkında özet bilgiler ;

* %100 Doğal
* %64 Oranında Yüksek Kaliteli Protein
* Ortalama 4000mg/10gr Doğal Kolajen
* Koruyucu, ilave şeker içermez.
* Hiçbir katkı maddesi içermez.
* Soya, Gluten içermez.
* PACHA Cips kolajeni ve proteini büyükbaş hayvan sığırdan elde etmektedir.
* Üretim öncesi kullanılan tüm etlerin antibiyotik, ağır metal vb. testleri yapılmaktadır.
* FDA Kayıtlı (U.S. Food and Drug Administration)
* Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Akademisyenleri ve Gıda Mühendisleri tarafından üretilmektedir.
* TÜBİTAK TEYDEB Destekli (Proje No : 2180695)

PACHA Cips neye yarar?

* Çocuğunuzun etten alması gereken tüm vitamin ve mineralleri almasını sağlar.
* Çocuğunuzun bağışıklığını güçlendirir, hastalık ve virüslere karşı korur.
* Mevcut hastalıkta hızlı toparlanmasını sağlar.
* Kas ve eklem gelişimini destekler.
* Enerji verir.

PACHA Paketlerine hangi tatlar var?
(6 farklı lezzete sahip, çocuğunuzun en sevdiği paketleri keşfederek sonraki siparişlerinizde paket özelleştirmesi yapabilirsiniz. )

* Kakao ve Muzlu
* Hurmalı
* Kuru Erikli
* Zencefil ve Limonlu
* Acılı
* Yoğurt ve Naneli