Covid-19 ve Gıda Güvenliği
YENİ ÜYELİĞE ÖZEL 750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE 75 TL İNDİRİM!
0

17.04.2020

Covid-19 ve Gıda GüvenliğiYapılan araştırmalar, Koronavirüs’ün gıda ya da gıda ambalajı kaynaklı bir bulaşma riskinin bulunmadığını ortaya koymaktadır (ABD Gıda ve İlaç Dairesi, FDA, 2020).

Gıda kaynaklı olup, sindirim sistemini etkileyen Noravirüs, Hepatit A gibi virüslerin aksine solunum sistemine saldıran SARS, COVID-19 gibi virüsler, insandan insana solunum ve özellikle hava yoluyla (öksürme, hapşırma) bulaşmaktadır. 


 

Gıda veya gıda ambalajı, bu durum için bir bulaşma kaynağı değildir.

Bununla birlikte, bir kişinin, üzerinde virüs bulunan bir yüzeye veya nesneye dokunup ardından ağzına, burnuna veya muhtemelen gözlerine dokunarak COVID-19’u alması ya da bulaştırması mümkündür, ancak bunun virüsün yayılmasının ana yolu olduğu düşünülmemektedir.

Buna rağmen, gıda kaynaklı herhangi bir hastalığı önlemek için gıda güvenliğinin 4 temel adımını (temiz tut, ayrı tut, iyi pişir ve iyi soğut) takip etmek her zaman önemlidir.

PACHA üretim ekibi, kaynağı her ne olursa olsun, gıda kaynaklı tüm riskleri bertaraf etmek için, bütün bu prensipleri ve daha fazlasını uyguluyor. Sizlere sağlıklı ve lezzetli gıdayı ulaştırabilmek gayesiyle, tüm gayreti ile çalışıyor.

Gıda mühendislerince üretilen PACHA’nın, Özyeğin Üniversitesi Kampüsü’nde yer alan üretim alanını, ülkemizde baş gösteren COVID-19 salgını sonrasında tedbir amaçlı olarak, bu virüs özelinde, sizler için dezenfekte ettik.

İçinde olduğumuz bu zor günlerde yediklerinizden  beklentinizin hem gıda güvenliği  hem de besleyici özellikleri olduğunu biliyor ve PACHA’larınızı bu bilinç ve perspektif ile sizin için üretiyoruz.

Saygı ve sevgilerimizle

PACHA Ailesi

İlgili Ürünler