Mercimekli Cracolla: Cracolla Ailesinin En Çılgın Üyesi! - BLOG - PACHA Doğal Kolajen ve Protein Ürünleri
YENİ ÜYELİĞE ÖZEL 500 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE 50 TL İNDİRİM!
0

23.08.2023

Mercimekli Cracolla: Cracolla Ailesinin En Çılgın Üyesi!PACHA’nın “Doğal Kolajen ve Protein Kraker” ailesi Cracolla’nın en sevilen çeşitlerinden olan Mercimekli Cracolla, içeriğindeki kolajen ve proteinin yanı sıra önemli bir bitkisel protein deposu olan mercimeğin de sayesinde, sağlıklı beslenme konusunda önemli bir yer tutan, doğal ve sağlıklı bileşenler içeren bir atıştırmalıktır.

Mercimekli Cracolla içerisinde, yapay tatlandırıcılar, koruyucular veya renklendiriciler bulunmaz. Bu nedenle, sağlıklı bir atıştırmalık seçeneği olarak tercih edilebilir. PACHA olarak tüm ürün ailemizde başa koyduğumuz “dürüst gıda, yalın etiket” ilkemizi, sağlıklı kolajen ve protein cipslerimiz, kolajenli granolalarımız ve sağlıklı diğer krakerlerimizdeki gibi bu ürünümüzde de sürdürüyoruz.

Sağlıklı Atıştırmalıkların Önemi
“Ne yiyorsan osun” veya “bana ne yediğini söyle sana kim olduğunu söyleyeyim”, ve hatta Hipokrat’ın meşhur “gıdanız ilacınız, ilacınız gıdanız olsun” söylemlerinde de yer bulduğu üzere, sağlıklı beslenme, vücudumuz için çok önemli bir konudur. Gün içinde tükettiğimiz atıştırmalıklar da sağlığımızı doğrudan etkiler. Beslenme konusunda önemli rol oynayan baklagiller yüksek miktarlarda içerdikleri protein, karbonhidrat, diyet lifi, vitamin, mineral ve fitokimyasal maddeler nedeniyle, pek çok ülkede insanlar için önemli bir besin kaynağı olarak görülmektedirler.

Beslenmede önemli bir rolü olan baklagillerden mercimek, öğütülerek mercimek unu olarak kullanılır. Gluten içermemesi nedeniyle birçok glutensiz tarifte mercimek unu kullanılmaktadır. Mercimeğin faydaları şu şekildedir:
  1. Mercimek, hayvansal protein kaynaklarının yanı sıra bitkisel proteinlerin de önemli bir kaynağıdır. Protein, vücudunuzun kas yapısını korumasına ve onarımına yardımcı olur. Aynı zamanda tokluk süresini uzatarak, açlık hissini azaltır.
 
  1. Mercimekteki yüksek lif, içeriğiyle ara öğünlerinizi zenginleştirir. Lif, sindirim sisteminin düzgün çalışmasına yardımcı olur ve kabızlık gibi sorunları önler. Aynı zamanda tokluk hissi sağlayarak, kilo kontrolüne yardımcı olur.
 
  1. Mercimek, çeşitli mineraller ve vitaminler içerir. Özellikle demir, çinko, magnezyum, potasyum ve B vitaminleri açısından zengindir. Bu mineraller ve vitaminler, vücudun enerji üretiminde, bağışıklık sisteminin güçlenmesinde ve hücrelerin yapısının korunmasında önemli rol oynar.
Mercimekli Cracolla’ya geri dönecek olursak, bu lezzetli ve sağlıklı atıştırmalığınız ile hem müthiş bir ara öğün yapıp karnınızı doyurabilir hem de bir yandan kolajen ve protein ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Peki bir tüketim öneriniz var mı diye soranlar için cevabımız; tek başına veya yanında bir dip sos ile tüketebilirsiniz. Özellikle yoğurt veya humus gibi sağlıklı dip soslar eşliğinde tüketmek lezzetli bir seçenek olacaktır. Ayrıca, salatalarınızı zenginleştirmek için de krakerleri üzerine ufalayabilirsiniz. Sabah kahvaltılarında, öğle veya akşam atıştırmalıklarında tercih ederek, sağlıklı ve besleyici bir şekilde gününüze devam edebilirsiniz.

İlgili Ürünler