Kas dokusunun %1-10’u kolajenden oluşur. Bu protein, kaslarınızı güçlü tutmak ve düzgün çalışmasını sağlamak için gereklidir. Özellikle yoğun spor yapan aktif sporcular için kas- kemik ve eklemlerde hem koruyucu hem de onarıcı etkiye sahip olan kolajen, aynı zamanda ağrı giderici, kas kütlesi ve güç kazandırıcı etkiye sahiptir.

Sakatlanma ihtimalini düşürürken, sakatlık halinde de iyileşmeye destek olmaktadır. Tüm bunlara ilave olarak, doyurucu etkisiyle, enerji alımı ihtiyacını azaltmaktadır.

Aktif yaşam hayatınızın bir parçası olan yoğun spor sonrası yıpranan kas ve eklemlerinizi yüksek kaliteli, %64 oranında protein ile desteklemek ve %40 oranında kolajen ile şımartmak isteyenler için aralıksız doğal kolajen ve protein kürünüzü PACHA ile alın.


DÜZENLİ KOLAJEN ALIMININ KAS-İSKELET SİSTEMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNE İLİŞKİN AKADEMİK REFERANSLAR:

Kristine L. Clark, Wayne Sebastianelli, Klaus R. Flechsenhar, Douglas F. Aukermann, Felix Meza, Roberta L. Millard, John R. Deitch, Paul S. Sherbondy & Ann Albert (2008) 24-Week study on the use of collagen hydrolysate as a dietary supplement in athletes with activity-related joint pain, Current Medical Research and Opinion, 24:5, 1485-1496, DOI: 10.1185/030079908X291967

Bruyère, O., Zegels, B., Leonori, L., Rabenda, V., Janssen, A., Bourges, C., & Reginster, J.-Y. (2012). Effect of collagen hydrolysate in articular pain: A 6-month randomized, double-blind, placebo controlled study. Complementary Therapies in Medicine, 20(3), 124.

Clark, K. L., Sebastianelli, W., Flechsenhar, K. R., Aukermann, D. F., Meza, F., Millard, R. L., Deitch, J. R., Sherbondy, P. S., & Albert, A. (2008). 24-Week study on the use of collagen hydrolysate as a dietary supplement in athletes with activity-related joint pain. Current Medical Research and Opinion, 24(5), 1485–1496.