Kolajen hangi besinlerde var ve PACHA Cips
YENİ ÜYELİĞE ÖZEL 50 TL İNDİRİM!
0

2.05.2021

Kolajen hangi besinlerde var ve PACHA CipsKolajen doğada sadece hayvansal kaynaklı gıdalarda bulunur. Bitkisel besinlerde ise ancak “kolajen benzeri” olarak adlandırılan, proteince zengin ve dizilimi gerçek kolajene yaklaşabilen seçenekler vardır. Ancak maalesef bitkisel kaynaklı kolajen mevcut değildir. Bununla birlikte, biyoteknoloji ve hücre tabanlı yapay et çalışmalarında doğal olmayan bitkisel tabanlı kolajen çalışmaları yapılmaktadır.

 

Kolajen içeren besinler nelerdir?

Doğada kolajence zengin gıdaların en başında kırmızı etler, tavuk ve balık gelir. Özellikle büyükbaş hayvanların sakatatları, yoğun kolajen içerir. Bu nedenle paça çorbası, TV’lerde, gazetelerde, sosyal medyada ve muhtelif platformlarda kolajen için en sık duyduğumuz öneri.

İşte kolajen hangi besinlerde bulunur sorusunun bir numaralı cevabı olan paça çorbası, bu coğrafyanın önemli değerlerinden bir tanesidir. Fakat her gün tüketmek muhtelif sebeplerle zordur. Ayrıca seveni var, sevmeyeni var. Sevenler için bile pişirmek, veya dışarda tüketecekse iyi yapan bir yer bulmak, her gün gidip içmek gibi güçlükleri var.

Tüm bunları gözönünde tutarak;

Bütün bunları yaparken doğallıktan hiç ödün vermedik. Bilakis temiz etiket kavramını Türkiye’de en iyi uygulayan gıda üreticilerinden birisi olmaya çalıştık. Hatta tüketicinin bu konudaki farkındalığını artırmayı da kendimize borç bildik.

Kurucumuz Gıda Mühendisi Dr. Aslı Zuluğ, Özyeğin Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü’nde olsun, daha önce görev yaptığı şirketler, dersler verdiği Boğaziçi Üniversitesi ve Yeditepe Üniversitesi’nde olsun, tüketicilerin etiket okuma bilincini artırmaya çalışmış bir akademisyen.

İşte bu idealist akademisyen, ekibiyle birlikte geliştirdiği PACHA Cips’in de temiz etiketli bir ürün olmasına başından beri çok önem verdi. Ar-Ge ve üretim mühendislerini de hep bu vizyonla yönlendirdi.

PACHA Cipslerin paketlerinin arkalarındaki etiketlerde görebileceğiniz üzere, içerik satırı son derece kısa ve net.

Zira PACHA Cipsler bu kadar az içerik ile üretiliyor. Hiçbir kimyasal katkı, tatlandırıcı veya raf ömrünü uzatma amaçlı koruyucu madde içermiyor.

 

Çeşitlerin lezzeti için kullanılan taze sebze ve meyveler de özenle seçiliyor. Hem kolajen emilimini arttırmak, vitamin ve minerallerce zenginleştirmek ve hem de farklı lezzetler yaratmak için PACHA Cipslere ekleniyor.

 

Size de tadını çıkartmak ve sağlığınızı desteklemek kalıyor.

İlgili Ürünler