Dünyanın her yerinde milyonlarca insan, daha genç görünen, sıkı ve nemli bir cilde sahip olmak için, yaşla birlikte artan kırışıklıklarını azaltmak (anti-aging) için önemli çaba ve maddi imkan harcıyor.

Son yıllarda artan bilimsel araştırmalar, beslenme yoluyla alınan kolajenin deriye ve eklemlere etkin şekilde ulaşarak fayda sağladığını ortaya koyuyor.

Bu çalışmalara göre, zengin kolajen içeren bir beslenme planı, cildin elastikiyetinde ve hidrasyonunda önemli bir iyileşme sağlıyor. Bu çalışmalara göre kolajen bir yandan da eklemleri daha hareketli kılıyor ve hareketliliğini artırıyor. Düşük dozda c vitamini, kolajenin cilt üzerindeki olumlu etkisini artırmaktadır.

Doğal ve yoğun kolajen içeriğiyle öne çıkan PACHA, aynı zamanda katkı maddesi ve koruyucu içermeyen, temiz içeriğiyle bağırsakta emilimi ve dolayısıyla biyo-yararlılığı yüksek bir fonksiyonel gıdadır.

Özellikle Zencefil ve Limonlu PACHA, zencefilin şifa verici sayısız özelliğinin yanı sıra, limonun içerdiği zengin C vitamini ile kolajen peptitlerin vücuttaki emiliminin daha hızlı ve etkin olmasına hizmet etmek için akademisyen kurucularımız ve AR-GE ekibimiz tarafından tasarlandı. PACHA ile kolajen ihtiyacınızı laboratuar yerine mutfaktan çıkan, taze ve temiz bir gıda ile alırken, bir yandan da sağlıklı ve lezzetli bir atıştırmalığın tadını çıkarın! Size sağlık ve güzellik verirken, aynı zamanda lezzet yolculuğunun keyfini sürmenizi sağlayacak, sürprizli gıdalar geliştirmeye devam edeceğiz.

Cildinizi zamana karşı korumak ve gençleşip güzelleşmek için kolajen almak isteyenler! Aralıksız doğal kolajen ve güzellik kürünüzü PACHA ile alın.

DÜZENLİ KOLAJEN ALIMININ CİLT ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNE İLİŞKİN AKADEMİK REFERANSLAR:


[1] Borumand M, Sibilla S. Effects of a nutritional supplement containing collagen peptides on skin elasticity, hydration and wrinkles. J Med Nutr Nutraceut [serial online] 2015 [cited 2020 Apr 10];4:47-53

[2] Watanabe-kamiyama M, Shimizu M, Kamiyama K, Taguchi Y, Sone H, Morimatsu F, Shirakawa H, Furukawa Y, Komai M. Absorption and Effectiveness of Orally Administered Low Molecular Weight Collagen Hydrolysate in Rats. J. Agric. Food Chem. 58; 2010. p. 835–841.

[3]Jérome, A., Elian, L., Toshiaki, S., & Janne, P. (2015). The effect of oral collagen peptide supplementation on skin moisture and the dermal collagen network: evidence from an ex vivo model and randomized, placebo-controlled clinical trials. Journal of Cosmetic Dermatology, 4, 291.

[4]Czajka A, Kania EM, Genovese L, Corbo A, Merone G, Luci C, Sibilla S. Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing. Nutr Res. 2018 Sep;57:97-108

[5]Sumida E, Hirota A, Kuwaba K. The effect of oral ingestion of collagen peptide on skin hydration and biochemical data of blood. J Nutr Food  2004;7:45-52

[6]Matsumoto H, Ohara H, Ito K, Nakamura Y, Takahashi S. Clinical effect of fish type I collagen hydrolysate on skin properties. ITE Lett Batteries New Technol Med 2006;7:386-390.

[7]Ohara H, Ito K, Iida H, Matsumoto H. Improvement in the moisture content of the stratum corneum following 4 weeks of collagen hydrolysate ingestion. J Jpn Soc Food Sci Technol 2009;56:137-45.

[8]Choi SY, Ko EJ, Lee YH, Kim BG, Shin HJ, Seo DB, et al. Effects of collagen tripeptide supplement on skin properties: A prospective, randomized, controlled study. J Cosmet Laser Ther 2014 ;16:132-7.