Kırılma, çatlama, sakatlık, eklem ağrısı, kas-iskelet sistemi travması gibi sağlık problemleri sonrasında toparlanmak için kolajen ihtiyacı duyanlar için kesintisiz kolajen ve protein programınızı PACHA ile alın.

Kas –İskelet sistemi travmalarından kırılma, çatlama, eklem ağrısı, kıkırdak doku zayıflaması, kemik erimesi ve bunlarla ilişkili sakatlık problemleri sonrasında toparlanmak amacı ile kolajen ihtiyacı duyanlar için kesintisiz kolajen ve protein desteğinizi PACHA ile alın.

Vücudumuzda bulunan toplam proteinin üçte birini tek başına oluşturan kolajen, eklem ve tendonları birbirine bağlayan bir yapıştırıcı olarak kas-iskelet sistemini bir arada tutar ve destekler. Kolajen, bağ ve bağ dokularını oluşturduğu için, iyileşme sürecini hızlandırır. PACHA’nın içinde çok yoğun bulunan Tip 1 kolajen, kemik, tendon, deri, ligamentler ve yara dokusunda yer almakla birlikte, organlarda, bağlarda, tendonlarda ve ciltte de bulunur. Kemikleri destekler. Kırık onarım sürecinde aktif rol oynar.

PACHA’da ağırlıklı bulunan bir diğer kolajen tipi olan Tip 3 kolajen, kasların, organların ve arterlerin yapısını destekleyerek damarlara elastikiyet, kaslara güç verir. Ayrıca organlarımızı ve cildimizi oluşturan hücre dışı matrisin ana bileşenlerinden birisidir.

Bütün bu veriler ışığında, aşağıdaki referansların da eşliğinde, kas –iskelet sistemiyle ilgili sağlık problemi yaşayanlar için kolajen desteği önerilmektedir. Düzenli kolajen ve proteini PACHA ile kesintisiz almak isteyen tüketicilerimiz için avantajlı üyelik paketlerimiz bir tık uzağınızda.


DÜZENLİ KOLAJEN ALIMININ KAS-İSKELET SİSTEMİ ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNE İLİŞKİN AKADEMİK REFERANSLAR:

Zdzieblik, D., Oesser, S., Gollhofer, A., & König, D. (2017). Improvement of activity-related knee joint discomfort following supplementation of specific collagen peptides. Applied Physiology, Nutrition & Metabolism, 42(6), 588–595.

Borumand M, & Sibilla S. (2020). Daily Consumption of the Collagen Supplement Pure Gold Collagen® Reduces Visible Signs of Aging [Corrigendum]. Clinical Interventions in Aging, 131.

Czajka, A., Kania, E. M., Genovese, L., Corbo, A., Merone, G., Luci, C., & Sibilla, S. (2018). Daily oral supplementation with collagen peptides combined with vitamins and other bioactive compounds improves skin elasticity and has a beneficial effect on joint and general wellbeing. Nutrition Research, 57, 97–108