Yeni Lezzet: Hurmalı PACHA
YENİ ÜYELİĞE ÖZEL 500 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE 50 TL İNDİRİM!
0

30.04.2021

Yeni Lezzet: Hurmalı PACHAPACHA Cips’in altıncı çeşidi Hurmalı PACHA’yı siz değerli tüketicilerimizle buluşturmanın heyecanı ve mutluluğunu yaşıyoruz. Guru Sağlıklı Gıda olarak “bilimin ışığında sağlıklı gıda” mottomuzla,PACHA Cipslerimizde de kendimizi sürekli yeniliyor ve kıymetli geri bildirimlerinizle geliştiriyoruz.

Neden Hurma?

Hurma, en kadim meyvelerden birisi. Nitekim hurma  ağacı, yeryüzünde bilinen en eski ağaçlar arasında yer alıyor. Öyle ki, Mezopotamya ve Arap yarımadası ile Akdeniz sahillerinde kurulmuş Sumer, Akkad, Asur, Mısır ve eski Arap metinlerinde ve görsel sanat eserlerinde çok sık rastlanır. Hatta Hammurabi kanunlarında gümüşe denk olarak belirtilir.  Hurma ağacı ayrıca çok dayanıklı ve uzun ömürlüdür, bir hurma ağacının yaklaşık 200 yıl boyunca meyve verdiği biliniyor…

Enerji deposu

Hurma çok önemli bir enerji kaynağı: ttüketildikten sonra gün boyunca vücudumuz için gereken enerjinin önemli bir bölümünü karşılıyor. Bunu (olgun bir hurmanın) içeriğinde yer alan %65 oranındaki yoğun fruktoz şekeri ile sağlıyor. (1)

Besleyici, sağlıklı

Hurma oldukça besleyici bir meyve olmasından dolayı özellikle Ramazan aylarında sofralarımıza misafir ediyoruz. Besin değeri çok yüksek olan bu meyve sadece Ramazan’da değil diğer aylarda da günlük beslenme planımızda yer almayı hakediyor.Hurma, içerdiği yüksek lif nedeniyle glisemik indeksi düşük bir meyvedir. Yüksek miktarda antioksidan içerir.

Kalori 277 kcal
Karbonhidrat 75 gr
Protein 2.2 gr
Yağ 0.15
Kolesterol 0
Lif (posa) 9,3 gr
A vitamini 0,5 gr
B1 vitamini 0,1 mg
B2 vitamini 0,1mg
B3 vitamini 2,2 mg
B6 vitamini 0,153 mg
B9 vitamini 24.9 mcg
C vitamini 3 mg
Ca 59 mg
Fe  3 mg
Na  5,4 mg
700 mg
Mg  58 mg

Hurmanın Faydaları

Hurma, diğer meyvelere kıyasla enerji, lif ve mineral içeriği açısından en zengin meyvedir.(4) 

 

Hurmanın sindirim sistemi ve yaşlanmayı geciktirici etkisinin yüksek antioksidan değeri ile ilişkili olduğu düşünülmektedir (4). Hem taze hem de kuru formu benzer meyvelere göre en az 5 kat daha yüksek antioksidan bileşik içermektedir.

Neden Hurmalı PACHA?

Doğal protein ve kolajen cipsi PACHA’da, meyve ve sebzeleri en doğal formunda, başta lezzet sonra da antioksidan etkisi ve mineral dengesi için kullanıyoruz.  

Hurmalı PACHA cipsi üretmemizdeki hedefimiz, hurmanın içerdiği zengin vitaminler ve mineralleri yüksek protein ve kolajenle birleştirerek tüketicilerimizin  sağlıklı ara öğünlerinde onlara eşlik etmek.

Hurmalı PACHA, içerdiği doğal meyve şekeri (fruktoz) sayesinde tatlı krizlerinize doğal bir çözüm yaratırken yüksek protein içeriği ile de açlık krizlerinin kolaylıkla atlatılmasını hedefliyor.

Kimler için?

“Keşke çay veya kahvemin yanında şöyle sağlıklı bir şeyler yesem, hem tatlı olsa, hem beni tok tutsa, hem de yüksek kalorisi olmasa” diyenler için (evet doğru okudunuz, “hem karnım doysun hem pastam dursun” konusunda bir şey yapamasak da “hem tatlı yiyeyim, hem kolajen ve protein alayım hem de kilo almayayım” diyenler için)

Nasıl Tüketebilirim ?

Belirli bir saati var mı?

PACHA ile kolajeni doğal bir gıda olarak vücudunuza aldığınızdan, belirli bir saat döngüsü takip etmeniz gerekmiyor. Tek özen göstermeniz gereken, vücudunuzdaki ilgili aminoasit depolarının dolarak gerekli yerlere gönderilmesini sağlamak için düzenli tüketmeniz. Uluslararası akademik çalışmaların birçok defa ortaya koyduğu üzere, ideali en az 90 gün boyunca her gün aralıksız tüketmek. PACHA tamamen doğal ve katkısız bir kolajen kaynağı olduğundan, 90 gün sonrasında da ara vermeden, istediğiniz süre boyunca kullanmanızı öneriyoruz.

Yeni çeşit ve ürünlerimizde görüşmek dileğiyle

PACHA Ailesi
 

Kaynaklar:

İlgili Ürünler