Doğal kolajen nerelerde bulunur, En iyi doğal kolajen hangisidir?
YENİ ÜYELİĞE ÖZEL 750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE 75 TL İNDİRİM!
0

3.02.2022

Doğal kolajen nerelerde bulunur, En iyi doğal kolajen hangisidir?Doğal Kolajenin nerelerde bulunduğundan bahsetmeden önce, ilk olarak kolajenin ne olduğunu hatırlayalım. Kolajen, vücuttaki birçok organda, özellikle deri, kemikler, tendonlar ve bağlarda bulunan yapısal bir proteindir. Vücutta en bol bulunan proteindir ve tüm vücut proteinlerinin üçte birini oluşturmaktadır. Bağ dokunun çok önemli bir parçası olan kolajen, dokuları tutkal gibi bir arada tutmaktadır. Farklı dokularda bulunan ve farklı işlevleri olan kolajen, vücudun yapısını koruyan temel maddedir.

Doğal kolajen nerelerde bulunur sorusunun cevabına gelecek olursak hepimizin tahmin edeceği üzere


 

Ancak bir de kolajen üretimini artıran bazı maddeler vardır. Bunlar amino asitler, C vitamini, çinko, kükürt, bakır, klorofil ve A vitaminidir. Bu maddeleri içeren gıdalar da tüketildiklerinde kolajen üretiminin artmasını sağlarlar. Örnek verecek olursak bunlar;

En iyi doğal kolajenlerden biri de PACHA Ailesi’nin de üretmiş olduğu İlikli Kemik Suyu‘dur.
Kemik suyunun içerdiği kolajen, vitamin ve mineraller bu sıvıyı harika bir besin deposu yapıyor. Doğası gereği karbonhidrat içermemesinin yanında kalsiyum, magnezyum, potasyum, fosfor ve selenyum açısından zengin olan En önemli özelliği ise ağırlığının büyük bir kısmının proteinden oluşmasıdır. Kolajen üretimini destekleyen maddeleri de içeren aynı zamanda kolajence çok zengin ürünlerimiz olan PACHA CİPS , PACHA Granola ve PACHA Cracolla çeşitlerini de sepetinize eklemeyi unutmayın.

 
Özdoğan M., Hangi besinler kolajen içerir?,
https://www.drozdogan.com/hangi-besinler-kolajen-icerir-kolajen-dostu-yemek-tarifleri/ , 2020

İlgili Ürünler