Hangi Kolajeni Kullanmalıyım?
YENİ ÜYELİĞE ÖZEL 750 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE 75 TL İNDİRİM!
0

1.05.2021

Hangi Kolajeni Kullanmalıyım?Kolajen mucizesinin farkına varanların sorduğu ilk sorulardan bir tanesi, hangi kolajeni kullanmak gerektiği oluyor. 
Biz en kısa yoldan, “doğal olanını” diyoruz.

Vücudumuzun temel yapı taşı, bildiğiniz gibi proteinlerdir ve işte kolajen de toplam proteinlerimizin üçte birini oluşturan, hayatımız için yapısal önemdeki proteindir. 


 

Kolajen, vücudun bir arada kalmasını sağlayan tutkaldır, eklem ve tendonları birbirine bağlar. Bir diğer çok önemli görevi de ölü cilt hücrelerini yenilemesidir. Böylece ciltte elastikiyeti artırarak genç kalmayı sağlar. Kolajenin faydaları nelerdir sorusunun en kısa özeti bu olmakla birlikte, saymakla bitmeyecek başka bir sürü yararı olduğunu da not düşelim.

İşte hangi kolajeni kullanmalıyım sorusuna verilen doğal kolajen cevabı, bizi otomatik olarak kolajeni ne kadar süre kullanmalıyımen iyi kolajen markası hangisikolajeni nasıl kullanmalıyız sorularının da cevabına götürüyor:

Doğal kolajen kullananların vücudunda kolajen kaynaklı herhangi bir kimyasal birikme ve yük oluşmadığından, belirli bir süre kullanıp sonra ara vermek zorunluluğu da oluşmuyor.

Üretiminde ya da kolajen eldesinde herhangi bir kimyasal kullanılmadığı için böbreklerimizde biriken bir kimyasal olmuyor ve sonrasında böbreklerin dinlenmesi de gerekmiyor.  Böylece doğal kolajen içeren PACHA Cips’i yıl boyunca, istediğiniz kadar kullanma imkanı doğuyor.
 


Yurtiçi ve yurtdışında yapılmış akademik çalışmalar, kolajenin hem eklem rahatsızlıkları ve kırıklar, hem de cildin yaşlanmaya karşı korunmasında kayda değer bir sonuç almak için en az 90 gün kullanılması gerektiğini belirtiyor. Kolajen hangi sıklıkla kullanılır ve kolajeni ne kadar kullanmalıyız, kolajeni ne kadar süre kullanmalı sorularını da bu şekilde cevaplamış olalım. (1)(2)

Doğal kolajen, vücut tarafından daha iyi emilebildiği için, son dönemde giderek artan günlük miligram ölçütüne uyum sağlama zorunluluğu da ortadan kalkıyor. Özetle, daha düşük miligramlı bir doğal kolajenin yüksek miligramlı bir kimyasal işleme görmüş kolajen kadar, hatta ondan daha fazla etkili olduğu söylenebilir.

PACHA Cips ile doğal kolajeni, süre kısıtlı olmaksızın, istediğiniz kadar ve aralıksız şekilde tüketebilirsiniz ve bu süreçte vücudunuzu temiz ve sağlıklı tutmuş olursunuz.
 
Kaynaklar:

1-Borumand M, Sibilla S. Effects of a nutritional supplement containing collagen peptides on skin elasticity, hydration and wrinkles. J Med Nutr Nutraceut [serial online] 2015 [cited 2020 Apr10];4:47-53

2-Sumida E, Hirota A, Kuwaba K. The effect of oral ingestion of collagen peptide on skin hydration and biochemical data of blood. J Nutr Food  2004;7:45-52 [6]Matsumoto H, Ohara H, Ito K, Nakamura Y, Takahashi S. Clinical effect of fish type I collagen hydrolysate on skin properties. ITE Lett Batteries New Technol Med 2006;7:386-390.

İlgili Ürünler