Kolajen İle İlgili En Çok Merak Edilenler
YENİ ÜYELİĞE ÖZEL 500 TL VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE 50 TL İNDİRİM!
0

22.12.2023

Kolajen İle İlgili En Çok Merak EdilenlerKolajen (Collagen) neden önemlidir?
Kolajen, giderek daha fazla insanın gençlik, güzellik, sağlık ve kuvvet için keşfettiği, adeta gençlik iksiri gibi gördüğü bir protein çeşidi. Bunun temel nedeni, kolajenin yapısal önemde bir protein olması.  
Türkçede kolajen olarak ifade etsek de collagen, kollojen, kollojen gibi ifadeler de yaygın bir şekilde kullanılıyor. 

Kolajeni nasıl tüketebiliriz? Kolajeni nereden temin edebiliriz? Kolajen hangi formlarda satılmaktadır? 
Eczaneden kozmetiğe, kimyasal alanda adını sıkça duyduğumuz kolajeni artık sağlıklı bir gıda formunda ve doğal olarak da tüketebilirsiniz. PACHA ve Cracolla ürün ailesindeki sağlıklı cipsler, granolalar ve krakerlerde yer alan kolajen, tamamen doğal kolajendir. 
Bu kolajen, dışardan elde edilip gıdalara eklenen bir kolajen değil, kendi mutfağımızda, yerli hayvanlardan ve geleneksel pişirme yöntemleriyle elde ettiğimiz kolajen olduğundan gönül rahatlığıyla tüketebileceğiniz ve yalnızca PACHA ürünleriyle erişebileceğiniz temizlikte ve kalitede bir kolajendir. 

 

Ne kadar süreyle ve ne sıklıkla collagen kullanmalıyım?
Eczane ve endüstriyel kolajen ürünleri genellikle 3 ay kullanıp ara verilmesini öneriyor. Bu önerinin yurtdışından ithal edilen kolajenlerle gelen reçetelerde olduğu dikkat çekiyor.
PACHA ürünlerindeki kolajen tamamen doğal ve temiz içerikli olduğundan, bir süre kısıtı bulunmuyor, yılın 365 günü kullanabilirsiniz!

Collagen kilo yapar mı?
Ne tükettiğinizi mutlaka bilin ve içindekilere dikkat edin. Besin ve enerji değerlerini mutlaka kontrol edin, önerilen dozajın günlük kalori miktarını size cevabı verecektir. 
PACHA ürünleri, temiz içerikleri ve taze sebze meyve ile lezzetlendirildikleri için, çok düşük kalorili olup, bir paket PACHA Cips ortalama 40-45 kalori içermektedir ve bu düşük kalori ile hem kolajen alıp hem formda kalabilirsiniz. 

 
 

Kaç yaş üstü collagen kullanmalıdır?
Genellikle 35 yaş üstü kullanmaktadır, zira bu yaştan itibaren vücudun kolajen üretim hızı belirgin şekilde yavaşlamaktadır. Ancak daha erken yaşlarda da kolajen alımı mümkündür, özellikle sporcular, sakatlık yaşayanlar, kas/eklem rahatsızlığı olanlar ve cilt problemi yaşayanlar için kolajen daha erken yaşlarda da önerilir.  PACHA ürün ailesinde özellikle 35 yaş üstü olmak üzere Kids ile çocuklardan, Fit ile sporculara ve Cracolla özellikle her yaşa, yine Granola ile tüm yaşlara keyifli kolajenli atıştırmalık seçenekleri sunuyoruz. Bu gıdalarda sadece doğal kolajen değil, doğal ve kaliteli hammaddeler ile de güçlendiriyor ve lezzetlendiriyoruz. Katkı ve koruyucu kullanmıyoruz. 

Kolajen yaşlanmayı önler mi?
Kolajen üretiminin yavaşlaması ve vücudumuzda kolajenin azalması, yaşlanmaya ilişkin tüm belirtileri ortaya çıkarmaktadır: Cilt kırışıklığı, saç dökülmesi, kas/eklem gücünün azalması, tırnakların zayıflaması vb. Dolayısıyla, kolajen alımı bu yaşlanma emarelerinin tamamının yavaşlamasına ve iyileşmesine destek olabilecektir. Özellikle PACHA Cips serimizi, en yüksek kolajen içeren ürün ailemiz olarak öne çıkarmak isteriz. 

 

 

Kolajen bağırsaklara iyi gelir mi?
Bağırsak bariyerinin bütünlüğünü destekler ve bağırsaklardaki hücrelerin iyileşme sürecini teşvik ederek bağırsak sağlığını korur. Aslında, kolajen yapısal bir protein tipi olduğundan, iç organların tamamının bütünlüğünü korur ve iç organları destekler. Cracolla ailesi, doğal kolajenin yanı sıra bitkisel protein kaynağı olarak da hem bitkisel hem hayvansal proteini bir araya getirerek ve sızma zeytinyağı ile, keten tohumu ile düzenli bir bağırsak için ideal bir atıştırmalıktır. 

Kolajen Eklem Ağrılarına Fayda Eder mi?
Yaşla birlikte vücuttaki kolajen miktarı azalırken, eklem ağrıları veya eklemde oluşan osteoartrit gibi rahatsızlıkların ortaya çıkması riski artmaktadır. Osteoartrit, eklem kıkırdağının aşınması ile birlikte oluşan eklem ağrıları ve eklemlerde sertlik durumudur. Kolajen alımı ve vücudun collagen ile desteklenmesi, bu eklem aşınması riskine karşı vücudu destekler. 

Cilt için hangi kolajeni ne kadar süreyle kullanmalıyım?
Kolajen, cildin elastikiyetini artırmada ve cildin nemli kalmasını destekçi bir yapısal proteindir ve durum, bilimsel araştırmalarla ortaya konmuştur. Yapılan bilimsel araştırmalar, en güçlü etkilerin 3 ay düzenli kullanımdan sonra görülmeye başlandığını gösteriyor. PACHA’nın sağlıklı atıştırmalıkları ile doğal kolajeni her gün alın, güvenle tüketin ve hem cildinize hem de tüm vücudunuza iyi bakın!

 

İlgili Ürünler